Krásný podzim

Poslední dobou slýchám od některých lidí, různé jejich postoje k podzimu. Je to logické, je tu podzim, tedy lidé si o podzimu povídají. Mnohokrát zapomínáme, že období roku existují z nějakého vyžšího důvodu, že jsou takové jaké jsou a střídají se v pravidelném sledu přesně tak, jak je potřeba pro zdárný vývoj všeho na této krásné planetě. Nejsme tu jen my a naše pohodlí, život je krásný právě proto, že nabízí k ochutnání od všeho, záleží jen na nás co opravdu ochutnáme a to si myslím hodně záleží na tom, co jak vidíme a vnímáme.

Někomu se může podzim zdát "sychravý", "špinavý". "unavený", atd... ... já však vidím podzim takto - je překrásně barevný a voňavý, vzduch je vlhký a vše se může zhluboka nadechnout, určitý shon v přírodě je přirozenou přípravou na zimní odpočinek což je velmi komunitní stránka podzimu - tedy vše spolu spolupracuje, příroda uklízí staré aby po zimě mohlo vyrašit nové, příroda se obnažuje a vyzívá tak k plné otevřenosti, důvěře a ke sdílení. Myslím, že právě podzim je zřejmě nejkrásnější roční období, plné smíření, citu a příslibu budoucnosti.

Něco málo fotek krásného podzimu pro naše relaxace a meditace... případně i pro plochu monitoru počítače..smile


 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

Mystické meditace a citace

  • OSHO

    8.10.2012

    Bódhisattva je ten, jenž má víc, než potřebuje, a může to tedy rozdávat; je to ten, kdo má tolik, že ho oblažíte tím, když přijmete jeho lásku, jeho bytí, jeho osvícení. Je jako květina vydávající nádhernou vůni... a tato vůně chce být větrem roznesena na všechny strany. Je jako dešťový mrak plný vody... hledající vyprahlou zem, jež ho uvítá a vstřebá vše, co je jí nabídnuto. Takový je bódhisattva.... dešťový mrak plný vody, plující sem a tam a hledající vyprahlou duši, hledající někoho, kdo ho uvítá. Bódhisattva je blažený, když přijmete jeho dar.

Starší »

Relaxační videa a mé osobní meditace